משאבה טבולה

משאבה טבולה

המונח משאבה טבולה מוכר יותק לקבלני אינסטלציה, המשלבים אותה במערכות מים וביוב על פי צורך, כאשר לצרכן הקצה המשאבה מוכרת באחד משני המקרים הבאים:

  • הצפות ותקלות ביוב במרתפים, חניונים וחללים נמוכים ו/או מתחת לפני הקרקע.
  • תקלה במשאבה הטבולה הקיימת במבנה.

מבנה הצנרת

כל מנת להבין את הצורך במשאבה טבולה יש צורך להבין את מבנה הצנרת במבנים: הצנרת בנויה כמערך של צינורות המחוברים מצדם האחד לפתחי הניקוז ומצדם השני למאגרי הביוב העירוניים והסביבתיים. הצנרת בנויה להובלת מים מן הגובה כלפי מטה, ולמעשה נשענת על כח המשיכה ללא תמיכה של מערכות אנרגיה חיצוניות לצורך הובלת ושינוע המים והשפכים.

על פי מבנה זה, ניתן להבין כי לא כל מבנה זקוק לתמיכתה של משאבה טבולה.

מהי משאבה טבולה?

משאבה טבולה היא משאבה אשר נועדה לספק מענה במקרים בהם כוח המשיכה אינו מספק להובלת המים והשפכים אל מערך הביוב, ולבצע שאיבה והזרמה כנגד הגרביטציה- מלמטה, כלפי מעלה, תוך יצירת חיבור עם הצנרת הכללית ומעבר המים והשפכים באמצעותה אל הביוב המרכזי.   

משאבה טבולה נדרשת במבנים בהם קיים מרתף, חניון או כל חלל אחר, פתוח או סגור, הכולל צנרת ומעברי מים, שעוברים תחת הצנרת הראשית של המבנה. משאבה טבולה מהווה פתרון מקצועי מעולה למלונות ומתקני אירוח, מפעלים, בנייני משרדים, בתי מלאכה ושלל תעשיות נוספות.

מי אחראי להתקנת משאבה טבולה?

בבניה של בניין חדש הקבלן הוא האחראי למתן פתרונות לכלל צרכי המבנה והמערכות השונות בו, לרבות פתרונות צנרת לכל יחידות המבנה, פרטיות או משותפות. במקרים בהם במבנה ישן בוצע שיפוץ, שינוי של הייעוד, בנייה או השמשה של קומת מרתף- באחריות הבעלים/הדיירים יהיה לספק פתרון מקצועי למי השפכים בקומה- באמצעות התקנת משאבה טבולה.

איך בוחרים משאבה טבולה?

משאבות טבולות מיוצרות על ידי מספר יצרנים מובילים בעולם, בניהם מאיטליה, צרפת, יפן וארה"ב. הבחירה במשאבה טבולה אינה מתמקדת ביצרן (אם כי בהחלט ניתן ללמוד על איכות המשאבה מן המוניטין של היצרן), אלא לפני הכל בהתאמה לצורך של המבנה על פי אלמנטים משתנים בניהם:

  • החומר ממנו מיוצר גוף המשאבה: פלסטיק וסוגי פולימריים, אלומיניום, מתכות אל חלד.
  • גובה הרמה
  • הספק שאיבה
  • עוצמת מנוע
  • מתח חשמלי
  • מנגנוני בטיחות
  • קוטר יציאה וחיבור

מטבע הדברים כל הפרמטרים הללו אינם מוכרים לצרכן הקצה, וחשוב להיוועץ באיש מקצוע מוביל בתחום לקבלת המידע וההכוונה המתאימים. חשוב לבחור בספק ומתקין מקצועי שמסייע בהכוונה תוך היכרות ובחינה של צרכי המבנה והתאמה מוחלטת, כמו גם מתן אחריות למשאבה הטבולה ושירות מקיף על פי צורך.

חברת סופר ביובית היא חברה מובילה ובעלת ניסיון רב שנים בתחום פתרונות לביוב ולמערכות מים בישראל, המספקת שירותים מתקדמים באמצעות מיטב הטכנולוגיות המתקדמות, בפריסה ארצית מלאה. לחברה צי משאיות ביובית בהתאמה לכל צורך ופעולה, ואנשינו מתמחים בהתאמה ובהתקנה של משאבות טבולות מבית מיטב היצרנים בעולם, באחריות מלאה.

מי אנחנו?

סופר שירותי ביובית
סופר שירותי ביובית היינה חברה המספקת שירותי שאיבות ביוב הן למגזר הפרטי והן למגזר העסקי והמוסדי כבר יותר מ-10 שנים. בשנותיה הראשונות של החברה, מרכז פעילותה היה בדרום הארץ ובשפלה, כיום החברה מספקת את שירותיה בפריסה ארצית. להמשך קריאה אודות החברה לחצו על הכפתור המופיע למטה

מאמרים אחרונים

משאבה טבולה

משאבה טבולה

המונח משאבה טבולה מוכר יותק לקבלני אינסטלציה, המשלבים אותה במערכות מים וביוב על פי צורך, כאשר לצרכן הקצה המשאבה מוכרת באחד משני המקרים הבאים: הצפות

קראו עוד »
כל המידע על שאיבת ביוב

כל המידע על שאיבת ביוב

תקלות ביוב הן בין התקלות המרתיעות בעבור מרבית האנשים, הן בשל התכולה הזורמת בביוב והן בשל החשש מפני עלויות יקרות. יחד עם זאת, תחזוקת ביוב

קראו עוד »